DANI KRUHA

„U sklopu Svjetskog dana hrane koji se obilježava 16. listopada u Industrijsko-obrtničkoj školi obilježeni su i Dani kruha. Ova manifestacija ima za cilj očuvanje kulturne baštine te ukazivanje na važnost rada i znanja koja su potrebna za proizvodnju kruha i drugih pekarskih proizvoda. To je prilika za izražavanje zahvalnosti za kruh i sve plodove zemlje kao i za podizanje svijesti o važnosti zdrave prehrane i ekološke proizvodnje.
Učenici ugostiteljske struke sa svojim nastavnicima ovom prigodom napravili su različite vrste kruha; od mliječnog kruha, integralnog, raženog, kukuruznog, slatkog kruha do pletenice. Nastavnici i učenici mogli su degustirati različite vrste kruha te napraviti organoleptičku procjenu uzoraka prigodnim testom.
Svim sudionicima čestitke na izvrsnim proizvodima te zahvaljujemo na suradnji.“
Marija Blažević, nastavnik