„Dana 25. siječnja 2024. godine učenici 1.G razreda Industrijsko – obrtničke škole Nova Gradiška sa svojom su razrednicom, prof. Josipom Trinc, posjetili Muzej prometa i tehnike Nova Gradiška u sklopu sata razrednika. Na taj su način obilježili manifestaciju Noć muzeja koja se u Hrvatskoj održava od 2005. godine u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva. Tema ovogodišnje (devetnaeste po redu) manifestacije je ,,Muzeji i nova publika'', što je u skladu s vremenom kada se novoj publici, osobito mladima, trebaju ponuditi kreativni sadržaji u kojima mogu i oni sami sudjelovati. Interakcija je ostvarena – učenici su tijekom razgledavanja postava muzeja pozvani da sami izraze svoje dojmove te mišljenja o viđenom. Najviše su ih se dojmili oldtimer motocikli te tzv. fićo, što su i ovjekovječili zajedničkom fotografijom.“

Josipa Trinc