„Početkom mjeseca listopada u ugostiteljskom objektu Caffe bar „Metropolis“ u Novoj Gradiški održana je Edukacija o kavi koju je vodio profesionalni barista Marko Brico u pokroviteljstvu Tvrtke Barcaffe.
Edukaciji su nazočili učenici 3.G razreda- konobari naše škole u pratnji svojih mentora. Naši budući konobari educirani su o porijeklu kave, njezinom sazrijevanju, vrstama kave, tradicionalnim espresso napitcima, povezanosti espressa i mlijeka, metodama spravljanja mlijeka, tehnikama crtanja (Latte art), posluživanju kave gostu te održavanju aparata za espresso kavu i raznim malim trikovima vezanim uz kavu.
Barista Brico objasnio je učenicima kako je posao profesionalnog bariste danas jako cijenjen i tražen. Nakon teorije, učenici su se okušali u spravljenju kave te i njenom ispijanju. Svaki učesnik edukacije dobio je diplomu koja potvrđuje da je uspješno savladao edukaciju.
Hvala kompaniji BARCAFFE i ugostiteljskom objektu METROPOLIS!“
Stjepan Mandić, mentor