"Na blagdan sv. Nikole (06.12.2023.) u svečanoj dvorani zgrade Scheier u Čakovcu održana je promocija petog po redu zbornika Udruge Mlada pera nazvanog ,,Tragovi budućnosti''. Naziv sam po sebi zrači nadom, ohrabrenjem i snagom te nije slučajno odabran – objašnjava predsjednik Udruge Mlada pera gospodin Gorkić Taradi. Među 97 mladih literarno nadarenih autora iz cijele Lijepe Naše svoj su trag ostavile i dvije učenice naše škole: Ivona Mrkonić-Dragičević (objavljene 3 pjesme) i Marija Posavec (objavljene 2 pjesme) koje su na promociji pročitale po jednu svoju objavljenu pjesmu.

Usred promocije nazočne je iznenadio i sv. Nikola jer ipak je to bio njegov dan, a on je zaštitnik djece. Osnovnoškolce i srednjoškolce, ali i njihove roditelje i mentore, razveselio je slatkišima i prigodnim poklonima.

Promociji je nazočio i župan Međimurske županije Matija Posavec podsjećajući kako je Međimurska županija uvijek podupirala dječje stvaralaštvo, zalaganje i trud, što će činiti i ubuduće.
Nakon promocije i prigodnog domjenka naše su učenice u pratnji svojih najmilijih te svoje mentorice prof. Josipe Trinc i ravnateljice Mirele Brlić-Trnka posjetile i manifestaciju Advent u Čakovcu."

Josipa Trinc

Video pogledajte ovdje