SVJETSKI DAN SRCA

„U sklopu projekta pod nazivom „Srcem za srce“ , nastavnici i učenici Industrijsko-obrtničke škole obilježili su Svjetski dan srca koji se obilježava svake godine 29. rujna.

Cilj projekta je podizanje svijesti o važnosti zdravog načina života te potaknuti učenike i nastavnike na brigu o vlastitom zdravlju i promjenama u svakodnevnim životnim navikama.

Učenici su dobili informacije o važnosti srca, bolestima srca te načinima na koji mogu preventivno djelovati; redovita tjelovježba, uravnotežena prehrana, prestanak pušenja i smanjenje stresa ključni su za očuvanje zdravlja srca. Uz kratku edukaciju učenici su mjerili krvni tlak, tjelesnu težinu, visinu te indeks tjelesne mase.

KVB (bolesti srca i krvožilnog sustava) vodeći su uzrok smrtnosti u svijetu pa je svaka edukacija pozitivna jer čuvajući srce čuvamo život.“

Marija Blažević, nastavnik