„1. listopada obilježava se Međunarodni dan kave.
Osim što je ukusni napitak, kava je postala i sinonim za druženje, razgovor i prijateljstvo.
Obilježavanju dana kave pridružili su se nastavnici i učenici Industrijsko – obrtničke škole Nova Gradiška.
Naši domaćini bili su učenici 3.H razreda, smjer kuhar, koji su ovom prilikom ugostili nastavnike i učenike 1. razreda Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška, smjer: Tehničar za računalstvo.
U školskom dvorištu, druženje uz kavu bilo je i edukativnog karaktera; tekst sa zanimljivostima o kavi učenici su trebali primijeniti kroz rješavanje kviza. Svi učesnici uspješno su riješili postavljene zadatke.
Ugodnom druženju uz kavu pridonijeli su nastavnice Jelica Pejanić i Irena Curić koje su s učenicima 1. i 3. razreda pomoćni kuhar i slastičar pripremili ukusne kolače od kave, a nastavnici Branimir Kovačić i Stjepan Mandić, zajedno s učenicima 1. i 3. razreda, smjer konobar, pobrinuli su se da na stolovima ništa ne nedostaje.
Projekt „O kavici uz kavu“ dobio je novi štih; početak novog prijateljstva uz druženje i edukaciju.“

Voditelj projekta;
Marija Blažević, nastavnik stručnih predmeta