TKO I ŠTO?

Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu u suradnji s Udrugom Pragma uz podršku Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade poziva sve učenike OD 1. DO 4. RAZREDA SREDNJE ŠKOLE iz cijele Hrvatske da sudjeluju u NAGRADNOM NATJEČAJU ,,Razotkrivanje stereotipa o ljepoti u medijima" u sklopu projekta Elektroničko nasilje kao posljedica stereotipnih prikaza ljepote u medijima!

KAKO SUDJELOVATI?

U samo nekoliko jednostavnih koraka možete pokazati svoje znanje i vještinu kritičkog razmišljanja i sudjelovati u nagradnom natječaju:

1. korak – osvrnite se (obratite pozornost na objave na društvenim mrežama, reklame, TV, internet i plakate) i pronađite primjer u medijima za koji smatrate da odražava stereotipe, nerealno prikazuje nečiji fizički izgled, a koji je dorađen pomoću alata za obradu fotografija ili je kreiran sukladno novim trendovima koje nameću društvene mreže.

2. korak – uslikajte ili snimite što ste uočili.

3. korak – podijelite s nama svoje mišljenje – zašto ste odabrali primjer koji ste poslali.

4. korak – POŠALJITE nam svoj primjer na mediji@dkmk.hr do 7. STUDENOG 2023. GODINE!

5. korak – ako ste maloljetni zamolite roditelje da potpišu suglasnost!

Sudjelovanjem u nagradnom natječaju učenici imaju mogućnost osvajanja jedne od vrijednih nagrada, a svi sudionici dobit će simboličnu nagradu.

NAGRADE:

1️. mjesto – Fotoaparat

2️. mjesto – Prijenosni fotoprinter

3️. mjesto – Bluetooth zvučnik

DOKAD?

Nagradni natječaj TRAJE DO 7. STUDENOG 2023. nakon čega rezultate objavljujemo dva tjedna kasnije!

Detalje nagradnog natječaja i suglasnost pročitajte na njihovoj internetskoj stranici: https://djecamedija.org/novi-nagradni-natjecaj-razotkrij-stereotipe-o-ljepoti-u-medijima/