„Dana 11.10.2023. godine učenici 1.G razreda (konobari) su u pratnji svoje razrednice Josipe Trinc posjetili izložbu ,,LOveBEer'' u Gradskom muzeju Nova Gradiška.  Dočekala ih je i izložbom vodila gđa Ana Pavleković Žeruk, voditeljica Kulturno-povijesnog odjela GmNG, koja im je predstavila povijest obitelji Lobe, to jest povijest i proizvodnju piva u Novoj Gradiški – Pivovaru Lobe, prvu hrvatsku pivovaru na parni pogon, čiji su osnivači i vlasnici bili članovi novogradiške obitelji Lobe. Učenike se posebno dojmila činjenica kako je na prostoru nekadašnje pivovare sagrađena OŠ Ljudevita Gaja, a na prostoru iza škole, današnjem stadionu, tada su se nalazili bunari. Posjet ovoj izložbi bio je svojevrsna korelacija novogradiške povijesti te stručnih predmeta na kojima će tek učiti o proizvodnji i vrstama piva, a to su dvije neraskidive komponente budućih ugostitelja.“